З нагоди Дня Соборності України в Полтаві провели Народне Віче

22.01.2019 11:36

22 січня 2019 року у Полтаві біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що поряд із Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського, відбулося Народне Віче. Захід організували з нагоди 100-річчя підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

З метою формування високої патріотичної свідомості, підтримки розвитку системи безперервного та комплексного патріотичного виховання, вище зазначений захід відвідали курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Біля монумента Кобзареві зібралися представники духовенства, громадськості, обласної та міської влади, студентська молодь. Спільно із представниками християнських конфесій області учасники заходу помолилися за Україну, а також вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих борців за незалежність нашої держави. Потім поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Перед Народним Вічем курсанти коледжу ознайомилися з новим інформаційно-просвітницьким маршрутом, який презентував Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації під назвою «Полтавський період Симона Петлюри», а також відвідали дві експозиції, які розпочали свою роботу у краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Одна – до 100-річчя Соборності України під назвою «Полтавщина: шляхами соборності і незалежності України», інша присвячена 100-річчю Державного Герба України.

На першій виставці представлений шлях українського народу до незалежності. Можна переглянути матеріали, пов’язані з цими подіями. Наприклад, фото із Софіївського майдану в день підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, документ за підписом Володимира Винниченка, який засвідчує об’єднання УНР і ЗУНР. Кілька стендів присвячені постаті нашого земляка Симона Петлюри, який зіграв важливу роль в об’єднанні українського народу. Також розміщені матеріали щодо мітингів 1989, 1990, 1991 років на теренах України й, зокрема, на Полтавщині. Другу виставку, присвячену 100-річчю Державного Герба України, надав на експонування Інститут національної пам’яті України.

 

Назад

Фотогалерея: З нагоди Дня Соборності України в Полтаві провели Народне Віче

/album/fotogalereya-z-nagodi-dnya-sobornosti-ukrajini-v-poltavi-proveli-narodne-viche/a06-jpg22/ /album/fotogalereya-z-nagodi-dnya-sobornosti-ukrajini-v-poltavi-proveli-narodne-viche/a07-jpg18/ /album/fotogalereya-z-nagodi-dnya-sobornosti-ukrajini-v-poltavi-proveli-narodne-viche/a08-jpg15/